Buta Airways Riyad ve Dammam uçuşları başlıyor

15 Kasım 2021, Bakü – “Buta Airways” Suudi Arabistan’ın iki şehrine – Riyad ve Dammam – özel uçuşlar başlatıyor.

Riyad seferleri 27 Kasım’dan itibaren başlayacak ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecek. Dammam’a uçuşlar 26 Kasım’dan itibaren Pazartesi ve Cuma günleri gerçekleştirilecek.

Ülkenin epidemiyolojik durumu nedeniyle getirilen kısıtlamaları ve getirilen kuralları dikkate alan Havayolu, yalnızca “Standart” ve “Süper” olmak üzere iki tarifede bilet sunmaktadır.

Her iki ücrete de ücretsiz koltuk seçimi ve havalimanı check-in seçenekleri dahildir.

Bu uçuşlar için biletler, “Buta Airways”in resmi web sitesinde (“Süper” ve “Standart” ücretlerde) ve ayrıca Havayolunun resmi acentelerinde (sadece “Süper” ücrette) mevcuttur. Bilet fiyatları 55 Euro’dan başlıyor.

COVID-19 salgını sırasında bu uçuşlar, hem gidiş hem de geliş için Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nın 1. Terminali üzerinden gerçekleştirilecek.

Bu uçuşlara sadece mevcut epidemiyolojik kısıtlamalar kapsamında uçmasına izin verilen yolcular kabul edilecektir.

Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi planlayan Azerbaycan vatandaşları, ülke topraklarına girmeye uygun olmalıdır. COVID-19 salgını sırasında Suudi Arabistan’a giriş kuralları, Havayolunun https://www.butaairways.az/ru/covid/saudi-arabia adresindeki web sitesinde mevcuttur.

Azerbaycan’da COVID-19 testi yapabileceğiniz kliniklerin listesi Havayolunun resmi web sitesinde https://www.butaairways.az/en/covid/clinics adresinde bulunabilir.

Suudi Arabistan şehirlerinden Azerbaycan’a seyahat ederken yolcular, PCR testi yapan devlet tarafından akredite edilmiş herhangi bir klinik veya laboratuvarda COVID-19 için test edilebilir. Sertifikanın orijinalliğini doğrulayan bir QR kodunun gömülü olması önerilir. Bu, havaalanındaki formaliteleri hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

COVID-19 için test sonuçları, uçuştan 72 saat önce geçerli olmalıdır.

Buta Havayolları uçak bileti satın almak ve Buta Ariways uçak bileti rezervasyonu yapmak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu telefon numaralarını ücretsiz arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir